Witamy na stronie Klubu Turystów Górskich i Narciarzy Watra PTTK w Głogowie!
Aktualności
Erzgebirge NiemcyErzgebirge


Horni Blatna duży dom wiejski w stylu rustykalnym dla 15 osób .

Dojazd przez Drezno i Chemniz 400 km 4h - 4,5h


Kolorowe górskie łąki latem, cieniste lasy bukowe i świerkowe, dzikie i romantyczne doliny rzeczne i jeziora, skały, wysokie torfowiska w regionach grzbietowych oraz mnóstwo jagód i grzybów. Rudawy i sąsiednie Góry Elster na zachodzie oferują oryginalny krajobraz bez masowej turystyki i prawie nietkniętą przyrodę. Wydłużone pasmo górskie na południowych krańcach Saksonii i północnych krańcach Czech zaprasza do zasznurowania butów turystycznych. Przewodnik turystyczny Rother »Erzgebirge« przedstawia 50 najpiękniejszych tras w tym niemiecko-czeskim paśmie niskich gór.

Od strony niemieckiej góry łagodnie wznoszą się na południe i gwałtownie opadają po stronie czeskiej. Miłośnicy stromych tras z pewnością docenią wędrówki od strony czeskiej, podczas gdy podjazdy od strony niemieckiej są znacznie łagodniejsze. Zróżnicowane wycieczki przemawiają zarówno do jednodniowych, jak i półdniowych wędrówek. Dla rodzin z dziećmi przygotowano spokojne spacery z placami zabaw. Prawie wszystkie wycieczki to wycieczki okrężne, do których można dotrzeć zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

Rudawskie tradycje, takie jak rzeźbiarstwo i górnictwo, zapewniają rozrywkę w licznych muzeach, pałacach i zamkach nawet po wędrówce. Rudawy są niedrogie i blisko, kuchnia regionalna jest ciekawa i smaczna.

Mapy KOMPASS 806 Westlisches Erzgebirge Mapa czeska Krusne Hory.


Dodał: Administrator, dnia 11.03.2023, 17:24.
Komentarze [0]

[skomentuj] [wróć do newsów]


info
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]

Powered by PsNews